Aktualności

Opole Lub.: Włamywacze odpowiedzą przed sądem

Data publikacji 03.08.2015

Opolscy kryminalni zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którzy w ciągu ostatniego roku 10-krotnie włamali się do budynków gospodarczych. Łupem dwóch 16-latków, 21 latka i jego 23-letniego kompana padły elektronarzędzia oraz przedmioty gospodarstwa domowego.

Zarzuty włamania między innymi do budynków gospodarczych  usłyszało dwóch 16 letnich mieszkańców gminy Opole Lubelskie oraz ich starsi koledzy w wieku 21 i 23 lat. Policjanci ustalili, że młodzieńcy włamywali się od lipca ubiegłego roku do budynków gospodarczych na terenie gminy Opole Lubelskie. W ich zainteresowaniu znalazły się elektronarzędzia, butle gazowe, przewody elektryczne, siekiery, drabiny  i inne przedmioty gospodarstwa domowego. Sprawcy  przyznali się do popełnienia 10 włamań i 2 kradzieży, a łącznie spowodowali straty na około 9 tys. zł na szkodę mieszkańców gminy. Policjanci prowadzą czynności mające na celu odzyskanie skradzionego mienia.

16 letni kompani odpowiedzą za włamania przed Sądem dla Nieletnich. Z kolei ich pełnoletni wspólnicy odpowiedzą za kradzieże z włamaniami, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

R.F.

Powrót na górę strony