Aktualności

Chełm: Zabezpieczone papierosy bez akcyzy

Data publikacji 31.07.2015

Ponad 1200 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli wczoraj policjanci z komisariatu w Żmudzi. Nielegalne wyroby należały do 30- letniego chełmianina. Mężczyzna część z nich przewoził w samochodzie, a pozostałe znalezione zostały w miejscu jego zamieszkania. Sprawca najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny.

 
Wczoraj wieczorem policjanci z komisariatu w Żmudzi zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Fiat Seicento. Podczas kontroli w bagażniku znaleźli blisko 500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Należały one do kierującego tym pojazdem 30- letniego mieszkańca Chełma. Policjanci przeszukali tez miejsce jego zamieszkania. Tam znaleźli i zabezpieczyli kolejne ponad 700 paczek papierosów.
 
Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na kwotę ponad 19 tysięcy złotych. Mężczyzna ten najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny.
 
E.C.
Powrót na górę strony