Aktualności

Radzyń Podl.: Pijany i bez uprawnień przewoził 4 pasażerów.

Data publikacji 29.07.2015

Czworo pasażerów przewoził wczoraj nietrzeźwy 20-latek z Radzynia Podlaskiego. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało ponad promil alkoholu. Policjanci ustalili, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Nie miał przy sobie również wymaganych przepisami dokumentów. Teraz za swe czyny odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj ok godz. 23:45 w miejscowości Wohyń. Pełniący tam służbę policjanci Zespołu Patrolowo- Interwencyjnego, zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Mercedes. Wówczas okazało się, że kierujący samochodem, 20-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego, jest nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykonane przez mundurowych wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że 20- latek nie posiada również uprawnień do kierowania. Dodatkowo nie miał też przy sobie dokumentów wymaganych przy kontroli drogowej. Razem z pijanym chłopakiem w aucie podróżowały 4 osoby w wieku 16-19 lat. W rozmowie z funkcjonariuszami chłopak oświadczył, że samochód nie jest jego własnością, pożyczył go od kolegi. Po wykonanych czynnościach mercedes sholowany został na parking strzeżony, natomiast nieletni pasażerowie do domu wrócili pod opieką pełnoletnich opiekunów. Teraz policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności . 20-latek odpowie również za popełnione wykroczenia.

BS

Powrót na górę strony