Aktualności

Kraśnik: Wakacyjne odwiedziny w komendzie

Data publikacji 28.07.2015

Dzisiaj kraśnicką komendę odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Gwiazdeczka” w Kraśniku. Takie odwiedziny są zawsze miłą niespodzianką dla pełniących służbę policjantów. Maluchy z zainteresowaniem oglądały kolejne pomieszczenia, w których pracują policjanci. Dzieci pochwaliły się znajomością zasad bezpieczeństwa. Grupę małych gości oprowadzała po komendzie kom. Dorota Węcławska –Baran.

Naszą komendę odwiedziły dziś dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Gwiazdeczka” w Kraśniku. Czterdziestka malców z zaciekawieniem słuchała oprowadzającej po policyjnych biurach i opowiadającej o pracy policjantów kom. Doroty Węcławskiej- Baran, która na co dzień zajmuje się problematyką nieletnich. Dzieci w trakcie wycieczki wykazały się wiadomościami na temat bezpiecznego zachowania w czasie wakacji.

Wizyta była okazją do zajęcia przez gości miejsca w fotelu szefa kraśnickiej policji. W gabinecie komendanta przedszkolaków słodyczami przywitał p.o. Zastępcy Komendanta Powiatowego podinsp. Artur Dybiński. Przedstawił on maluchom jakie obowiązki i jak odpowiedzialną funkcję pełni Komendant Policji. Dzieci zadeklarowały, że w przyszłości zostaną policjantami. Maluchom w trakcie wizyty szczególnie podobały radiowozy policyjne i motocykl. Wszystkie dzieci otrzymały opaski odblaskowe i zostały zaproszone do kolejnych odwiedzin.

 

J.M.

Powrót na górę strony