Aktualności

Włodawa: Brawurowa jazda, pościg i kolejne obywatelskie ujęcie.

Data publikacji 27.07.2015

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 36-latek z powiatu zwoleńskiego. Mężczyzna jeździł motocyklem wzdłuż plaży w Okunince. Nietrzeźwego kierowcę ujęli dwaj świadkowie, którzy zabrali mu kluczyki. Z kolei z prędkością 132 km/h pędził swoim porsche do Okuninki przez Włodawę 24- latek z woj. świętokrzyskiego. Obaj mężczyźni stracili uprawnienia do kierowania.

     W sobotę ok. godz. 22  dyżurny włodawskiej komendy został powiadomiony o jeżdżącym po deptaku w Okunince mężczyźnie, który porusza się motocyklem prawdopodobnie będąc w stanie nietrzeźwości. Kiedy na miejsce przybyli policjanci, podeszła do nich kobieta relacjonując przebieg zdarzenia. Z jej wypowiedzi wynikało, że  pijany motocyklista jeździł po alejce wzdłuż plaży. Dodała, że  inni świadkowie po krótkiej szamotaninie z kierowcą suzuki zabrali mu kluczyki od jego pojazdu.  Mundurowi zatrzymali wskazanego przez kobietę motocyklistę, który na widok radiowozu zaczął się oddalać  nie reagując na wydawane polecenia. Po krótkim pościgu 36-letni mieszkaniec powiatu zwoleńskiego zachowywał się arogancko w stosunku do stróżów prawa, grożąc  im zwolnieniem z pracy. Ponadto mężczyzna odmówił poddania się badaniu na stan trzeźwości, wobec czego została mu pobrana krew do badań. Już stracił prawo jazdy, zaś kierowane przez niego suzuki zostało odholowane na parking. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za stworzone zagrożenie i kierowanie w miejscu objętym zakazem poruszania się pojazdami.

      Prawo jazdy stracił też wczoraj wieczorem 24 – letni  mieszkaniec województwa świętokrzyskiego. Mężczyzna pędził swoim porsche  do Okuninki przez Włodawę z prędkością 132 km/h. 24-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej i dopiero po pościgu został zatrzymany w Okunince przez policjantów ruchu drogowego. Na mężczyznę nałożono mandat karny w wysokości 500 zł i 10 pkt. karnych. W związku z przekroczeniem prędkości o 62 km/h zatrzymano mu prawo jazdy.


B.SZ
Powrót na górę strony