Aktualności

Lubartów: Akcja "Stop Agresji na Drodze"

Data publikacji 23.07.2015

Skontrolowanych blisko 400 kierujących, 3 zatrzymanych za jazdę „na podwójnym gazie” oraz 82 mandaty karne za popełnione wykroczenia to efekt wczorajszej akcji „Stop agresji na drodze” przeprowadzonej na terenie powiatu lubartowskiego. Głównym celem akcji jest poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach.

        Wczoraj policjanci na terenie powiatu lubartowskiego prowadzili działania „Stop agresji na drodze”. W ciągu całego dnia policjanci z Lubartowa wspomagani przez kolegów z Radzynia Podlaskiego skontrolowali blisko 400 kierujących. Wśród skontrolowanych kierowców 2 było w stanie nietrzeźwości oraz jeden po użyciu alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 36 – latek, który o godzinie 22.20 w miejscowości Łucka Kolonia prowadząc audi spowodował kolizję drogową. Jak wykazały badania, był on pod wpływem 2 promili alkoholu. O połowę niższym  wynikiem może „pochwalić się” mężczyzna, który przed godziną 10.00 w Czerwonce jechał swoim oplem po krajowej „19”.

        Mundurowi za popełnione wykroczenia nałożyli na kierowców 82 mandaty karne. Najczęściej popełnianymi wykroczeniami były: wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych oraz przekraczanie dozwolonej prędkości. Rekordziści w terenie zabudowanym przekraczali prędkość o blisko 40 kilometrów na godzinę. Tylko w miejscowości Kolonia Skrobów w ciągu kilku minut w miejscu gdzie dozwolona prędkość to 50 km/h dwóch kierujących volkswagenami mężczyzn jechało odpowiednio o 29 i 34 km/h za szybko. Natomiast w Kamionce 30 – letni mieszkaniec województwa małopolskiego wyprzedzał ciąg pojazdów na przejściu dla pieszych. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna ma wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania za przekroczenie limitu punktów karnych.

      Warto natomiast podkreślić znaczną poprawę jeżeli chodzi o stan techniczny pojazdów. Spośród wszystkich skontrolowanych samochodów tylko w dwóch przypadkach mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne za brak aktualnych badań techniczny. W ręce mundurowych wpadł również poszukiwany mężczyzna.

G.P.                                                   

 

Powrót na górę strony