Aktualności

Opole Lubelskie: Teść z zięciem kłusowali na Wiśle

Data publikacji 22.07.2015

Za kłusownictwo odpowie dwóch mieszkańców gm. Józefów nad Wisłą w wieku 32 i 68 lat, którzy na Wiśle przy użyciu sieci rybackich łowili ryby. Mężczyźni usłyszeli zarzuty nielegalnego połowu ryb przy użyciu narzędzi rybackich za które grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2.

Do zdarzenia doszło w m-ści Basonia gm. Józefów nad Wisłą. Policjanci z wydziału kryminalnego podczas patrolu rejonu Wisły zauważyli dwóch mężczyzn, który przy użyciu sieci rybackich dokonywali połowu ryb.  Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy gm. Józefów nad Wisłą w wieku 32 i  68  lat.,  prywatnie teść z zięciem.  Mężczyźni był trzeźwi, policjanci zabezpieczyli od nich sieć rybacką oraz łódkę przy pomocy której dokonywali połowu ryb. Mężczyźni  przyznali się do winy oraz skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Za popełniony czyn grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci apelują oraz przypominają mieszkańcom, że zgodnie z ustawą o rybactwie śródlądowym nielegalny połów ryb przy użyciu narzędzi rybackich jest przestępstwem, za które sąd dodatkowo orzeka przepadek narzędzi połowowych i innych przedmiotów, które służyły do jego popełnienia.


M.G

Powrót na górę strony