Aktualności

Ryki: Policjanci spełnili marzenie chorego chłopca.

Data publikacji 21.07.2015

W całym naszym życiu marzenia zajmują oczywiste miejsce i chociaż są różne, to wszyscy je mamy, bez względu na to czy jesteśmy dziećmi, czy dorosłymi ludźmi. Dobrze jest marzyć i cieszyć się z ich urzeczywistnienia, ale znacznie więcej radości daje możliwość spełnienia marzeń, zwłaszcza kiedy dotyczy to dzieci. Dzisiaj taką okazję mieli policjanci z Ryk, którzy odwiedzili 5-letniego Michałka walczącego z nowotworem. Chłopiec marzy, by zostać policjantem.

Michał od października zeszłego roku boryka się z ciężką chorobą. Lekarze zdiagnozowali u niego nowotwór umiejscowiony na nerce. Do tej pory przyjął już ponad 20 chemioterapii. Mimo ciężkiej choroby chłopiec dzielnie z nią walczy i tak jak wszystkie dzieci, ma marzenia. Chciałby zostać policjantem oraz aby policjanci odwiedzili go w domu.

Kiedy policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rykach dowiedzieli się o marzeniu chłopca postanowili je spełnić. Wczoraj pojechali radiowozem do miejsca zamieszkania Michała. Policjanci przyszli do chłopca z prezentami ufundowanymi przez ryckich funkcjonariuszy oraz KWP w Lublinie i Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów woj. lubelskiego. Michałek otrzymał prawdziwą czapkę policjanta ruchu drogowego. Mógł usiąść za kierownicą radiowozu oraz nauczyć się obsługi radaru.

Na buzi chłopca zagościł uśmiech. To bardzo ważne, bo właśnie radość i śmiech jest niezmiernie istotny w walce z chorobą.

Michałku jak widzisz marzenia się spełniają, trzeba tylko w to mocno wierzyć. Życzymy Ci szybkiego powrotu do zdrowia. Trzymaj się nasz Mały Kolego.

JW

Powrót na górę strony