Chełm: Papierosy bez akcyzy. - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Chełm: Papierosy bez akcyzy.

Data publikacji 20.07.2015

Ponad 1200 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci z komisariatu w Dorohusku. Kontrabanda przechowywana była na terenie jednej z posesji w gminie Dorohusk przez 72- letnia kobietę. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na kwotę ponad 19 tysięcy złotych. Kobieta już usłyszała zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny.

Wczoraj wieczorem policjanci z komisariatu w Dorohusku realizując posiadane informacje przeszukali teren jednej z posesji w gminie Dorohusk. W mieszkaniu znaleźli  papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Po przeliczeniu okazało się, że jest ich 1224 paczki. Funkcjonariusze zabezpieczyli bezakcyzowe wyroby. Jak się okazało należały one do
72- letniej mieszkanki tej posesji. Kobieta została zatrzymana. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na kwotę ponad 19 tysięcy złotych. Jeszcze wczoraj zostały jej przedstawione  zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny.

E.C.