Aktualności

Biłgoraj: Amatorka wybijania szyb ustalona

Data publikacji 18.07.2015

Zarzut zniszczenia mienia usłyszała wczoraj 18-latka z Biłgoraja. Nastolatka kilkakrotnie w ciągu ostatnich dni wybijała szyby w pojazdach oraz budynkach na terenie miasta. Ostatnie jej wybryki to powybijane szyby na dworcu oraz rozbita szyba w radiowozie. Wartość zniszczonego mienia to ponad 2 tys. zł. Długo nie cieszyła się bezkarnością. Szybko została ustalona i zatrzymana. Za zniszczenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie w Biłgoraju dochodziło do zgłoszeń o wybiciu szyb. Zniszczona została m.in. szyba w samochodzie osobowym oraz szyby na dworcu PKS. Dzień wcześniej, w trakcie interwencji podjętej w środku nocy przez funkcjonariuszy w sprawie  zakłócania ciszy nocnej, podczas ich nieobecności, rozbita została szyba w zaparkowanym oznakowanym fiacie ducato. Jak się później okazało, zgłoszenie o zakłóceniu ciszy nocnej było  fałszywe.

 Z samego rana policjanci zatrzymali sprawczynię wybijania szyb. Okazała się nią krnąbrna 18-latka z Biłgoraja, która to również stała za fałszywym zaalarmowaniem służb o wykroczeniu.

Kiedy wtedy policjanci w środku nocy udali się pod wskazany adres, dziewczyna rozbiła szybę w radiowozie. Jednak niedługo cieszyła się bezkarnością za sporządzone dotychczas dewastacje. Wczoraj usłyszała zarzut zniszczeń mienia, na łączną kwotę ponad 2 tys. zł. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

M.W.

Powrót na górę strony