Aktualności

Biłgoraj: Włamywacze zatrzymani podczas ucieczki

Data publikacji 18.07.2015

Policjanci z Frampola zatrzymali czworo sprawców kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów w gminie Frampol. Młodzi ludzie w wieku 16-21 lat dokonali przestępstwa chwilę przed zatrzymaniem. Wpadli w ręce funkcjonariuszy podczas ucieczki z łupami z miejsca zdarzenia. W ich samochodzie marki renault, policjanci ujawnili artykuły spożywcze, alkohol, papierosy oraz pieniądze, pochodzące z dokonanego chwilę wcześńiej przestępstwa. Straty jakie ponieśli właściciele wyniosły ponad 5 tys. zł. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

Do włamania do sklepu w gm. Frampol doszło wczoraj nad ranem. Patrolujący gminę Frampol policjanci zauważyli uszkodzone wejście do jednego ze sklepów w Hoszni Abramowskiej. Sprawcy, którzy włamali się do sklepu, dokonali kradzieży i uciekli. Jednak nie zdążyli daleko odjechać. Miejscowi policjanci natychmiast ruszyli w pościg za złodziejami. Po kilku minutach w sąsiedniej miejscowości zatrzymali pojazd marki renault, którym podróżowali dwaj dorośli mężczyźni oraz dwie nieletnie dziewczyny. W ich samochodzie znajdowało się sporo rozrzuconego towaru sklepowego, który jak się okazało pochodził z włamania. Mundurowi ujawnili mienie na łączną kwotę około 5 tys. zł., m.in. papierosy, alkohol, artykuły spożywcze oraz pieniądze.

Dwie 16-latki oraz ich dwaj starsi koledzy w wieku 21 lat przyznali się, że dopiero co dokonali kradzieży z włamaniem. Cała czwórka została zatrzymana. Policjanci ustalili, że dobę wcześniej, ten sam pokrzywdzony stracił 4 butle gazowe propan-butan, warte 600 zł. Okazało się, że za tym przestępstwem również stoi ta sama czwórka. Nieletnie zostały oddane pod opiekę rodzicom, a o ich sprawie powiadomiony został niezwłocznie Sąd Rodzinny i Nieletnich. Dwaj ich dorośli koledzy zostali osadzeni w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury. Usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

M.W.

Powrót na górę strony