Aktualności

Włodawa: Zatrzymani "na podwójnym gazie"

Data publikacji 17.07.2015

Wczoraj włodawscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego trzech nietrzeżwych kierujących. Dwóch z nich miało ponad 2 promile alkoholu w swoim organiżmie. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Policjanci apelują, aby nie wsiadać za kółko po spożyciu alkoholu.

Wczoraj policjanci Ruchu Drogowego uczestniczyli w akcji "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego", której głównym celem była poprawa bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. W rezulatcie podjętych działań funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego trzech nietrzeżwych kierujących.

Pierwszym z nich był 58-letni mieszkaniec gm. Wola Uhruska, który poruszał się rowerem po drodze publicznej w m. Wola Uhruska. Po przebadaniu na stan trzeżwości okazało się, ze mężczyzna ma w swoim organiżmie niemal 2,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu wyszło na jaw, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów rowerowych do 2016r. 58-latek odpowie teraz za złamanie zakazu sądowego oraz jazdę rowerem w stanie nietrzeżwości.

Następny nietrzeżwy kierujący  to 18-letni mieszkaniec gm. Hanna, który kierował samochodem osobowym m-ki  Daweoo Tico. Miał w swoim organiżmie ponad promil alkoholu. Na "podwójnym gazie" swoim samochodem  jechał także  63-letni mieszkaniec gm. Wyryki. W trakcie kontroli okazało się, że ma w swoim organiżmie ponad 2 promile.

Wszystkich mężczyznom zatrzymano prawo jazdy. Teraz odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa. Za jazdę w stanie nietrzezwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania do 15 lat. Ponadto osoby wsiadające za kółko w stanie nietrzeżwości muszą liczyć się z dolegliwościami finansowymi. Zgodnie z nowymi przepisami za to przestępstwo sąd orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

 

E.T.

 

 

Powrót na górę strony