Aktualności

Kraśnickie Święto Policji

Data publikacji 16.07.2015

Wczoraj w kraśnickiej Komendzie Policji odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodzonego w lipcu Święta Policji. W trakcie uroczystości policjanci służący w kraśnickiej komendzie otrzymali awanse na wyższe stopnie służbowe, wyróżnienia i medale. Na akademię przybyli przedstawiciele samorządów gminnych, instytucji powiatowych oraz I Z-ca Burmistrza Miasta Kraśnik i Starosta kraśnicki, jak również policjanci kraśniccy oraz pracownicy cywilni komendy. Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji reprezentował i w jego imieniu awansował policjantów kraśnickich Zastępca LKW Policji Włodzimierz Pietroń.

     W tym miesiącu obchodzone jest policyjne święto. Przypada ono w dniu 24 lipca, w Komendach Powiatowych Policji Garnizonu Lubelskiego obchodzone jest w różnych dniach.

     Wczoraj Świętowali Policjanci z Kraśnika.  Jak co roku, w tym dniu policjanci otrzymują awanse na wyższe stopnie służbowe, wyróżnienia za wzorowe wykonywanie obowiązków oraz medale.

     W kraśnickiej komendzie w trakcie uroczystości awansowało kilkudziesięciu funkcjonariuszy, rozkazy awansowe podpisane przez Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Dariusza Działo w jego imieniu wręczał Zastępca LKW Policji Włodzimierz Pietroń. W trakcie ceremonii awansowanym policjantom gratulacje składał Komendant Powiatowy Policji w Kraśniku podinsp. Kazimierz Kula. Lubelski Komendant Wojewódzki Policji wyróżnił również nagrodami dwóch funkcjonariuszy kraśnickich za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych. Z-ca LKW Policji Włodzimierz Pietroń, pogratulował kraśnickim policjantom bardzo dobrych wyników pracy oraz złożył życzenia policjantkom i policjantom i ich rodzinom.

     Na uroczystą akademię przybyli przedstawiciele samorządów gminnych, instytucji powiatowych oraz I Z-ca Burmistrza Miasta Kraśnik Pani Marzena Pomykalska i Starosta kraśnicki Pan Andrzej Maj. Na ręce podinsp. Kazimierza Kuli złożyli oni z okazji święta podziękowania  i życzenia dla wszystkich policjantów oraz pracowników cywilnych komendy.

     Uroczystość była również okazją do wręczenia medali z okazji 25-lecia NSZZ Policjantów. Medale te, trzem członkom związku wręczył Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów KPP w Kraśniku asp. sztab. Mariusz Iskra.

    Na zakończenie uroczystości podinsp. Kazimierz Kula w imieniu wszystkich pracowników i funkcjonariuszy KPP w Kraśniku złożył życzenia imieninowe Panu Komendantowi Włodzimierzowi Pietroniowi.

J.M.

Powrót na górę strony