Aktualności

Włodawa: Bezpieczne wakacje w przedszkolu

Data publikacji 16.07.2015

W okresie letnim realizowany jest program "Bezpieczne wakacje" propagujący odpowiedzialne spędzanie czasu wolnego. Dzisiaj policjanci włodawskiej komendy odwiedzili Przedszkole Miejskie Nr 2 we Włodawie. Przypomnieli, aby w tym szczególnym okresie jakim są wakacje, dzieci nie zapominały o zasadach bezpieczeństwa.

W okresie letnim realizowany jest program "Bezpieczne wakacje", w ramach którego funkcjonariusze prowadzą spotkania z dziećmi i młodziezą. Działania prewencyjne mają na celu propagowanie bezpiecznych form wypoczynku oraz poprawę bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży.

Dzisiaj policjanci odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie, aby porozmawiać z dziećmi uczęszczającymi na dyżur wakacyjny o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego.  Przybliżono dzieciom zasady, które  powinny stosować podczas przebywania w domu i korzystania np. ze sprzętu elektrycznego. Policjanci przypomnieli również numery telefonów alarmowych oraz procedury postępowania  w sytuacjach zagrożenia życia. Porozmawiano też o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku w lesie, na wsi czy nad wodą. Dzieci mogły także przećwiczyć obronę przed atakiem agresywnego psa.

Na koniec spotkania dzieci  obejrzały  film profilaktyczny pt. "Bezpiecznie nad wodą" i otrzymały odblaski ufundowane przez WORD w Chełmie. Obiecały również, że czas wolny spędzą z zachowaniem wszystkich poznanych zasad bezpieczeństwa.

E.T.

Powrót na górę strony