Aktualności

Tomaszów Lub.: Kontrabanda w kanistrze.

Data publikacji 15.07.2015

Blisko 600 paczek papierosów pochodzących z przemytu ujawnili wczoraj tomaszowscy funkcjonariusze na terenie posesji 48-latka. Kontrabanda została skonfiskowana, natomiast jej właściciel usłyszy dziś zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Za ten czyn grozi wysoka grzywna i przepadek przedmiotów przestępstwa.

 Zdarzenie miało miejsce wczoraj przed południem. Policjanci do walki z przestępczością gospodarczą weszli na posesję 48-letniego mieszkańca gminy Jarczów. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy, mężczyzna miał przechowywać większe ilości papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Podczas przeszukania stróże prawa ujawnili w kanistrze znajdującym się na terenie posesji blisko 600 paczek przemyconych papierosów.

Właściciel posesji przyznał, że kontrabanda należy do niego. Wartość uszczuplenia należności podatkowych na szkodę Skarbu Państwa wyniosła blisko 10 tysięcy złotych. Nielegalny towar został zabezpieczony. Jego właściciel odpowie za przestępstwo skarbowe, za które przewidziana jest wysoka grzywna oraz przepadek dowodów rzeczowych. 

A.G.

 

Powrót na górę strony