Aktualności

Święto Policji w Biłgoraju

Data publikacji 11.07.2015

Miniony piątek był dniem szczególnym dla policjantów powiatu biłgorajskiego. Podczas uroczystości z okazji obchodów Święta Policji z rąk Zastępcy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosława Adamskiego 41 funkcjonariuszy otrzymało nominacje na wyższe stopnie policyjne. W tym dniu funkcjonariusze przygotowali również piknik policyjny dla mieszkańców powiatu i ich rodzin. Można było przyjrzeć się nowym radiowozom marki Kia Sportage, poznać maskotkę policji biłgorajskiej sierżanta Łabędzia, uczestniczyć w konkursach z nagrodami, obejrzeć mecz pomiędzy policjantami, a nawet honorowo oddać swoją krew potrzebującym.

    Uroczystość Święta Policji w powiecie biłgorajskim odbyła się 10 lipca b.r. na placu przed budynkiem KPP. W tym dniu w obecności wielu zaproszonych gości, mieszkańców miasta, oraz swoich rodzin, 41 funkcjonariuszy otrzymało nominacje na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Awanse funkcjonariuszom wręczał insp. Jarosław Adamski Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz insp. Ryszard Piłat Komendant Powiatowy Policji w Biłgoraju.

    Była to również okazja do podziękowań i gratulacji nie tylko policjantom. 40-lecie pracy w charakterze biegłego obchodził Pan Antoni Sulowski, który od wielu lat współpracuje nie tylko z Komendą Powiatową Policji w Biłgoraju. Podziękowania biegłemu wręczyli insp. Jarosław Adamski Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz insp. Ryszard Piłat Komendant Powiatowy Policji w Biłgoraju. Gratulacje otrzymała również 13-letnia Weronika Kamieniec z Tarnogrodu. Dziewczyna jest autorką maskotki biłgorajskiej sierżanta Łabędzia, który przy tej szczególnej okazji został zaprezentowany po raz pierwszy.

    Tego dnia funkcjonariusze po raz pierwszy przygotowali również piknik policyjny dla mieszkańców i ich rodzin. Można było obejrzeć nowe radiowozy marki Kia Sportage, uczestniczyć w meczu pomiędzy policjantami prewencji a kryminalnymi o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju. Było również wiele atrakcji dla najmłodszych, konkursy z nagrodami z zakresu prewencji i ruchu drogowego oraz pokaz sprzętu, którym na co dzień posługują się funkcjonariusze. W konkurencjach dla najmłodszych do zdobycia była nagroda główna, maskotka sierżant Łabędź. Można było obejrzeć piękne występy wokalne i taneczne podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, a każdy honorowy dawca krwi mógł w tym dniu oddać swoją krew potrzebującym wraz z policjantami w mobilnym punkcie krwiodawstwa. Na piknik zaproszone zostały także duże maskotki policyjne z komend województwa lubelskiego, sierżant Dzik, podkomisarz Koziołek, Smok Dinuś, sierżant Poli, starszy sierżant Lampart oraz sierżant Leon, które rozdawały balony i częstowały dzieciaki słodyczami. 

    Mecz policjantów zwyciężyła prewencja, pokonując kryminalnych 3:2. W akcji krwiodawstwa swoją krew honorowo oddało 26 policjantów i pracowników cywilnych biłgorajskiej jednostki. Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom za pomoc w organizacji Święta Policji, samorządom, instytucjom oraz firmom.

M.W.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 24.49 MB)

Powrót na górę strony