Aktualności

Tomaszów Lubelski: Święto Policji

Data publikacji 10.07.2015

Piątek był dniem szczególnym dla policjantów i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim. Przed budynkiem KPP odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji. Jednym z najważniejszych punktów akademii było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W uroczystości wziął udział również I Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Mirosław Sokal.

         Uroczystość z okazji Święta Policji odbyła się na placu tomaszowskiej komendy. W imprezie, poza policjantami i pracownikami cywilnymi, udział wzięło liczne grono zaproszonych gości. Przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, którzy na co dzień współpracują z Policją na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Szczególnym gościem był dzisiaj I Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Mirosław Sokal. Podziękował on wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom tomaszowskiej KPP za codzienną rzetelną i ofiarną pracę, wręczył akty mianowania na wyższe stopnie policyjne, a także wyróżnienia.

         W trakcie uroczystej akademii, 9 policjantek i 47 policjantów odebrało z rąk I Zastępcy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Mirosława Sokala i Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim insp. Pawła Solarskiego, nominacje na wyższe stopnie służbowe w korpusach oficerów, aspirantów, podoficerów i szeregowych. Ponadto troje policjantów tomaszowskiej komendy zostało wyróżnionych nagrodami finansowymi, przyznanymi przez Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Dariusza Działo. Trzech funkcjonariuszy zostało uhonorowany przez Prezydenta RP srebrnym medalem za długoletnią służbę, natomiast jeden policjant otrzymała odznaczenie Ministra Spraw Wewnętrznych – brązową odznakę „Zasłużony Policjant”.

          Zostały wręczone również medale Związkowe dla dziesięciu funkcjonariusz za długoletni staż pracy i dla trzech z nich dodatkowo za pełnienie funkcji we władzach Związków. Ponadto zostały wręczone dwa medale za wspieranie działalności Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Tomaszowie Lubelskim i realizację przedsięwzięć mających na celu integrację środowiska policyjnego i innych służb mundurowych.

         Wyróżnionym oraz mianowanym funkcjonariuszom i pracownikom składamy najszczersze życzenia i gratulacje.

AG

Powrót na górę strony