Aktualności

Włodawa: Uwaga na włamania.

Data publikacji 10.07.2015

W okresie letnim częściej zdarzają się włamania do mieszkań, domów jednorodzinnych czy altanek działkowych. Wczoraj na jednym z włodawskich osiedli doszło do włamania w wyniku czego mieszkaniec Włodawy stracił ok. 5000 zł. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w okresie letnim.

Wczoraj w godzinach rannych doszło do włamania na jednym z włodawskich osiedli. Mieszkańcy po powrocie z zakupów zauważyli ślady włamania i splądrowane mieszkanie. Pokrzywdzeni niezwłocznie powiadomili Policję. Okazało się, że w wyniku zdarzenia zostało skradzione 5.000 zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP we Włodawie.

W okresie letnim częściej dochodzi do  włamań do budynków jednorodzinnych, mieszkań, piwnic oraz altanek działkowych. Włamywacze wykorzystują nieuwagę właścicieli, ich nieobecność lub sprzyjające okoliczności. Najczęściej łupem złodziei pada gotówka, biżuteria, laptopy, narzędzia, urządzenia budowlane albo rowery.


W celu zapobieżenia tego typu zdarzeniom przypominamy o zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa  podczas wakacji:

 1. Gdy wybieramy się na wyjazd zadbajmy, aby ktoś zaufany zaopiekował sie mieszkaniem. Uprzedźmy również sąsiadów o wyjeździe, aby byli czujni, jeśli zauważą kogoś nieznajomego w pobliżu naszego miejsca zamieszkania.

2.Każde zabezpieczenie antywłamaniowe jak certyfikowane zamki, alarmy, rolety antywłamaniowe w znacznym stopniu podniosą poziom naszego bezpieczeństwa

3.Kiedy wychodzimy z domu pamiętajmy, aby zamykać okna pomimo wysokiej temperatury na dworze.

4.Jeżeli posiadamy cenne przedmioty np. dzieła sztuki oznakujmy je w dyskretnym miejscu, w przypadku utraty będzie łatwiej je zidentyfikować.

5. Istotnym jest także, żeby zwracać uwagę na osoby nieznajome przebywające w rejonie naszego miejsca zamieszkania bez konkretnego celu. Dotyczy to również samochodów nienależących do okolicznych mieszkańców, a zaparkowanych lub przejeżdżających wolno w pobliżu posesji.

Jeżeli zauważysz podejrzane osoby w okolicy Twojego miejsca zamieszkania poinformuj o tym najbliższą jednostkę Policji pod nr tel 112 lub 997.

E.T.

Powrót na górę strony