Aktualności

Kraśnik: Tragiczna kąpiel w Wiśle.

Data publikacji 07.07.2015

Policjanci z Komisariatu Policji w Annopolu prowadzili wczoraj czynności na miejscu utonięcia 68 letniego mężczyzny. Z ustaleń wynika, że człowiek ten ok. godz. 11.00 podszedł nad Wisłę, aby się wykąpać. Ciało zauważyła żona, która chwilę później również przyszła nad rzekę. Na miejsce przybyła straż pożarna, która wydobyła nieżyjącego z wody. Lekarz będący na miejscu zdarzenia jako przyczynę zgonu wskazał utonięcie.

      Wczoraj w pobliżu Annopola doszło do utonięcia. Ze wstępnych ustaleń policjantów prowadzących czynności na miejscu zdarzenia wynika, że 68 letni mężczyzna, mieszkaniec Warszawy, przebywający na wypoczynku w gminie Annopol przed południem udał się nad Wisłę aby się wykąpać. Niestety wejście do wody okazało się tragiczne w skutkach.

     Ciało mężczyzny zauważyła żona, która po chwili również przyszła nad rzekę. Kobieta powiadomiła służby ratownicze. Na miejsce przybyła straż pożarna, która wyciągnęła martwego mężczyznę z rzeki. Lekarz sądowy uczestniczący w policyjnych oględzinach na miejscu zdarzenia  jako przyczynę zgonu określił utonięcie.

Przypominamy:

     Każdego roku, gdy tylko zaczyna robić się ciepło, policjanci apelują o ostrożność nad wodą. Przypominają, aby pod żadnym pozorem nie wchodzić do niej pod wpływem alkoholu – nawet najmniejsza jego ilość, w połączeniu z wysoką temperaturą, powoduje obniżenie koncentracji oraz problemy z koordynacją ruchów.

    Pamiętajmy również jak niebezpieczne jest skakanie do wody na główkę – zwłaszcza w miejscach, których nie znamy i nie wiemy jaka jest głębokość zbiornika. Nie wolno także zapominać o kilku zasadach dotyczących wypoczynku nad rzeka czy jeziorem. Zanim zanurzymy nasze ciało w wodzie, należy je stopniowo schładzać – nie należy wchodzić do niej gwałtownie, ponieważ istnieje duże ryzyko doznania szoku termicznego. Pamiętajmy, że nie należy pływać od razu po spożyciu posiłku. Ponadto nie zapominajmy, że na kąpieliskach obowiązują regulaminy, do których dla bezpieczeństwa własnego i innych osób, powinniśmy się bezwzględnie stosować.

KWP

Powrót na górę strony