Aktualności

Włodawa: Bezpieczne wakacje w Suchawie

Data publikacji 07.07.2015

Jak zachować się gdy zastanie nas burza? Co zrobić w przypadku ataku psa? Jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej? Na te pytania odpowiadali najmłodsi mieszkańcy Suchawy podczas konkursów o bezpieczeństwie przygotowanych przez policjantów włodawskiej komendy. Funkcjonariusze włączyli się w zabawę integacyjną zorganizowaną z okazji rozpoczętych wakacji.

     W minioną niedzielę w Suchawie odbyła się zabawa integracyjna z okazji rozpoczętych wakacji skierowana do dzieci i młodzieży. Celem przedsięwzięcia  była integracja społeczności lokalnej oraz popularyzacja  odpowiedzialnego zachowania w czasie wolnym.

     Do akcji przyłaczyli się włodawscy policjanci, którzy przeprowadzili konkursy o  bezpieczeństwie w okresie letnim. Dzieciom przypomniano podstawowe zasady  wypoczynku nad wodą, podczas zabaw czy wypraw do lasu. Powtórzono również algorytmy postępowania w sytuacjach zagrozenia życia lub zdrowia. Dzięki temu, najmłodsi mieszkańcy Suchawy wiedzą jak zachować się w sytuacji kiedy na spacerze zastanie ich burza, agresywny pies bedzie chciał  zaatakować lub potrzebna będzie pierwsza pomoc.

     Każde dziecko mogło również zobaczyć z bliska radiowóz, wejść do środka pojazdu i zrobić w nim pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski ufundowane przez WORD w Chełmie.

E.T.

Powrót na górę strony