Aktualności

Tomaszów Lubelski: Przemycone papierosy nie trafią na rynek.

Data publikacji 06.07.2015

Tomaszowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Urzędu Celnego w Zamościu udaremnili wprowadzenie na rynek blisko 600 paczek przemyconych z Ukrainy papierosów. Ten nielegalny towar był przewożony przez zatrzymanego w Hrebennem 48-latka. Mężczyzna stracił już kontrabandę. Za przestępstwo skarbowe grozi wysoka grzywna.

      Do zatrzymania doszło w miejscowości Hrebenne. Funkcjonariusze zajmujący się m. in. zwalczaniem przestępczości gospodarczej wraz funkcjonariuszami Straży Granicznej i Urzędu Celnego w Zamościu, mieli informację o przewożeniu przez kierującego ciężarowym samochodem nielegalnych wyrobów akcyzowych. W związku z tym zatrzymano 48-letniego mieszkańca gminy Kobylin Borzymy, który w swoim samochodzie miał ukryte blisko 600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

    Gdyby towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosłyby prawie 10 tysiąca złotych. Zatrzymany 48-latek odpowie za popełnienie przestępstwa skarbowego. Za ten czyn ustawa przewiduje karę grzywny i przepadek zabezpieczonych przedmiotów.

AG

 

Powrót na górę strony