Aktualności

Ryki: Zabezpieczona kontrabanda.

Data publikacji 04.07.2015

Blisko 900 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli w Dęblinie ryccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego. Kontrabandę posiadał 52-letni obywatel Armenii. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 18 tysięcy złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Dzisiaj rano policjanci z wydziału kryminalnego ryckiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Lublinie na targu w Dęblinie sprawdzali posiadane informacje. Wynikało z nich, że dochodzi tam do sprzedaży wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali 52-letniego obywatela Armenii, który blisko 900 paczek nielegalnych papierosów różnych marek ukrył w koszu na śmieci. Uszczuplenie podatku na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na kwotę ponad 18 tysięcy złotych.

Nielegalny towar został zabezpieczony. 52-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

J.W.

Powrót na górę strony