Lubartów: Policjanci pobiegli dla Szymka

Data publikacji 21.06.2015

254 osoby wzięły w sobotę udział w charytatywnym III Biegu „Pokój i Dobro” w Lubartowie. W tym roku miłośnicy biegania swoim startem wsparli rehabilitację sześcioletniego Szymka, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem. Wśród nich nie zabrakło policjantów z Lubartowa, którzy na 10 – kilometrowej trasie, wśród najlepszych biegaczy naszego regionu zajęli bardzo wysokie lokaty.

Bieg ”Pokój i Dobro” jest imprezą typowo charytatywną za każdym razem dedykowaną innej osobie. W tym roku cały dochód został przekazany na rehabilitację sześcioletniego Szymona, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem. Wśród 254 miłośników biegania nie zabrakło policjantów z Lubartowa na czele z Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Lubartowie, mł. insp. Grzegorzem Hołubem. Nasi mundurowi w gronie najlepszych biegaczy naszego regionu zajęli bardzo dobre lokaty. Indywidualnie 10 miejsce zajął asp. Grzegorz Pożak, na 66 pozycji znalazł się mł. insp. Grzegorz Hołub, 71 miejsce zajął kom. Michał Karpiński, a 127-  nadkom. Artur Biernacki. W kategorii małżeństw mł..asp Grzegorz Pożak wraz ze swoją małżonką  zajęli III miejsce. Czwartą lokatę zajęli natomiast kom. Michał Karpiński z żoną. Wszystkim gratulujemy  osiągniętych wyników.

Jednak jak podkreślają wszyscy uczestnicy biegu, nie wynik był najważniejszy, a sam start w zawodach i możliwość pomocy Szymkowi. Tym bardziej cieszy fakt udziału i zaangażowania policjantów.