Aktualności

Łęczna: Rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji

Data publikacji 19.06.2015

Łęczyńscy policjanci spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Ludwinie. W związku ze zbliżającymi się wakacjami rozmawiali na temat bezpieczeństwa i zagrożeń, z jakimi dzieci mogą się spotkać podczas letniego wypoczynku. Policjanci apelują również do rodziców i opiekunów o nadzór nad pociechami.

Po miesiącach ciężkiej pracy  nadchodzi dla dzieci oczekiwany czas wakacji. W trosce o bezpieczeństwo policjanci spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Ludwinie aby porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku wakacyjnego.

Policjantka przypomniała dzieciom m. in. o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach pieszą i rowerem, co trzeba zrobić by bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, dlaczego warto nosić elementy odblaskowe. Ostrzegała dzieci przed kąpielami w miejscach niedozwolonych, wskazywała gdzie wolno, a gdzie nie wolno się bawić. Ponadto dzieci dowiedziały się, jak należy postępować z obcymi, a także jak bezpiecznie pomagać rodzicom w gospodarstwie rolnym. Ostrzegała też przed zbliżaniem się do maszyn rolniczych.

Apelujemy również do rodziców i opiekunów aby przypominali dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

M.K.

 

Powrót na górę strony