Aktualności

Lubartów: Oszustwo na klątwę

Data publikacji 19.06.2015

Dwa tysiące złotych straciła 61 – letnia mieszkanka gminy Lubartów, która dała namówić się na „odczarowanie” domu. Sprawczyni ukradła pieniądze z powierzonej jej na czas „modlitwy” saszetki. Poszkodowana dopiero po pewnym czasie zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa. Ostrzegamy przed wszelkiego rodzaju domokrążcami oferującymi różnego rodzaju pomoc czy sprzedaż atrakcyjnych artykułów. Taka wizyta może dla nas skończyć się bardzo nieprzyjemnie.

      Przekonała się o tym 61 – letnia mieszkanka gminy Lubartów. W czwartek przed południem do jej domu zapukała nieznajoma kobieta. W krótkiej rozmowie i po pokazaniu sztuczki przy pomocy jajka, chustki i kłębka włosów, przekonała właścicielkę posesji o tym, że na jej dom została rzucona „klątwa”. 61 – latka uwierzyła słowom kobiety, tym bardziej, że w ostatnim czasie jej rodzinę spotkały osobiste tragedie. Dała namówić się na wspólną modlitwę mającą za cel „oczyścić” dom z klątwy. Jej podstawą miały być wszystkie wartościowe przedmioty oraz pieniądze znajdujące się w domu.

     61 – latka przekazała nieznajomej saszetkę z pieniędzmi i wspólnie zmówiły modlitwę. Następnie nieznajoma oddała saszetkę nakazując schować ją pod łóżko i nie zaglądać do niej prze kilka dni bo tylko to dawało gwarancję skuteczności „odczarowania”. Na koniec, nieznajoma za swoją pomoc zażądała jeszcze zapłaty, której mimo nalegań nie otrzymała. 61 – latka dopiero po pewnym czasie zorientowała się, że padła ofiarą oszustki i złodziejki i o wszystkim powiadomiła policję. Jak się okazało z saszetki znikły pieniądze w kwocie 2 tysięcy złotych. Według relacji poszkodowanej, sprawczyni odjechała z miejsca zdarzenia małym autem osobowym w kolorze jaskrawo – czerwonym. Mógł z nią być mężczyzna.

     Ostrzegamy przed osobami starającymi się pod różnym pretekstem dostać się od naszego domu czy mieszkania.  Wizyta takich osób, jak pokazuje powyższy przykład, może skończyć się dla nas nieprzyjemnie. Nie należy wpuszczać nieznajomych do mieszkania, a tym bardziej przekazywać im pieniędzy czy wartościowych przedmiotów. Prosimy także natychmiast informować policję o wszelkich osobach oferujących różnego rodzaju pomoc, sprzedaż atrakcyjnych artykułów czy strudzonych podróżnikach proszących o przysłowiową szklankę wody. Każdy sygnał i przekazana nam informacja o takich sposobach może pomóc uniknąć popełnienia przestępstwa lub pomóc w zatrzymaniu jego sprawców.

G.P.

Powrót na górę strony