Aktualności

Ryki: Policjanci w trosce o bezpieczeństwo.

Data publikacji 17.06.2015

Policjanci z ryckiej komendy w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych odwiedzili dzieci z Przedszkola w Goździe. Funkcjonariusze przekazywali podstawowe zasady bezpieczeństwa, które mogą uchronić maluchy przed różnego rodzaju zagrożeniami. Dzieci z dużą uwagą słuchały rad policjanta. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały autorską kolorowankę.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rykach aby zaprezentować pracę policji  oraz utrwalić        z dziećmi zasady bezpiecznych zachowań kontynuują  cykl spotkań  z przedszkolakami na terenie powiatu ryckiego. Wczoraj  funkcjonariusze spotkali się  z przedszkolakami w Goździe. Stróżów prawa witały uśmiechnięte buzie dzieci.

Policjanci przekazywali podstawowe zasady bezpieczeństwa, które mogą uchronić maluchy przed  zagrożeniami. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać w drodze do przedszkola, jak bezpiecznie poruszać się po jezdni i apelowali o ostrożność. Ważnym elementem była prezentacja nowego nabytku ryckiej komendy, miasteczka ruchu drogowego. Dzieci uczyły się przechodzenia po przejściu dla pieszych. Policjanci podkreślili ważną rolę elementów odblaskowych. Nawiązali także do niebezpieczeństw związanych z nadchodzącymi wakacjami. Dzieci z dużą uwagą słuchały rad policjantów oraz z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.

Na zakończenie wręczano przedszkolakom autorską kolorowankę, w której oprócz treści przypominającej o bezpieczeństwie zawarto  elementy nawiązujące do naszego regionu.

Troska o bezpieczeństwo dzieci – to jeden z priorytetów  działania Policji. Mundurowi liczą na to, że ich rady na długo pozostaną w pamięci najmłodszych.

JW

Powrót na górę strony