Aktualności

Kraśnik: Policjanci przeciw kłusownikom.

Data publikacji 16.06.2015

Wspólne działania Policji z Kraśnika i Wojewódzkiej Straży Rybackiej w Lublinie dały efekt w postaci zabezpieczonych sieci i innych narzędzi kłusowniczych. Z sieci uwolniono ponad 20 kg ryb. Akcja została przeprowadzona na rzece Wiśle w okolicach Annopola.

Policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą w Kraśniku oraz funkcjonariusze Wojewódzkiej Straży Rybackiej przeprowadzili działania skierowane przeciwko kłusownikom. Na podstawie wcześniejszych informacji operacyjnych skontrolowali dorzecze Wisły w rejonie Annopola. Kontrola akwenów miała na celu ujawnienie prowadzenia odłowu ryb bez rejestracji działalności rybołówczej i uprawnień wędkarskich, używania do połowu nielegalnych, nieodpowiednich i niedopuszczalnych narzędzi: stosowanie sieci ze zbyt małymi oczkami, zabijanie prądem elektrycznym, materiałami wybuchowymi, itp.

Wspólna akcja przyniosła skutek w postaci zabezpieczonych ponad 150 metrów sieci oraz innych narzędzi kłusowniczych. Z sieci funkcjonariusze uwolnili ponad 20 kg ryb. 

Działania takie prowadzone są cykliczne i zawsze zabezpieczane są narzędzia kłusownicze. W trakcie działań kontrolowane są również nadwodne lasy, w których kłusownicy często ustawiają sidła na zwierzynę udającą się do wodopoju.

M.J.

Powrót na górę strony