Aktualności

Łęczna: Wyprzedzanie zakończone dachowaniem, a jazda na podwójnym gazie - przewróceniem się motorowerzysty.

Data publikacji 16.06.2015

Tylko wczorajszego poranka na drogach powiatu doszło do czterech zdarzeń drogowych. Jeden z uczestników kierował motorowerem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci apelują o rozwagę za kierownicą.

Do pierwszego zdarzenia doszło w Łęcznej na ul. Krasnystawskiej. Kierujący pojazdem marki Mercedes Sprinter nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu i doprowadził do zderzenia z samochodem marki Renault Megane. Kierujący był trzeźwy. Do kolejnego zdarzenia doszło po godz. 9.00 w miejscowości Bekiesza gm. Cyców. Tam kierujący samochodem marki Audi na łuku jezdni doprowadził do zderzenia z pojazdem również marki Audi. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Przed godz. 10.00 dyżurny łęczyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Rogóźno. Na miejsce zostali skierowani policjanci. Załoga karetki pogotowia udzielała pomocy 55 – letniemu mężczyźnie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 55- latek kierując motorowerem marki Romet najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem po czym się wywrócił. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do szpitala w Łęcznej.

Z kolei po godz. 10.00 w Łęcznej na ul. Chełmskiej 37 – letni kierujący pojazdem marki Audi podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze po czym dachował. Kierującemu za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyzna był trzeźwy.

Policjanci apelują o uwagę i rozsądek.

M.K.

 

Powrót na górę strony