Aktualności

Łęczna: Bezpieczne wakacje - jak je spędzić?

Data publikacji 16.06.2015

W trosce o bezpieczny wypoczynek podczas zbliżających się wakacji łęczyńscy policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą z terenu powiatu łęczyńskiego. Podczas prowadzonych pogadanek propagują zasady bezpiecznych zachowań. Dzisiaj odwiedzili dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 3 w Łęcznej. Tam dla blisko 100 – osobowej grupy został zorganizowany pokaz tresury psa policyjnego. Ponadto policjanci odwiedzili młodzież z Gimnazjum Nr 1 w Łęcznej gdzie funkcjonariusze przestrzegali przed zachowaniami niezgodnymi z prawem.

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym łęczyńscy policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Celem tego typu spotkań, które na stałe wpisały się już w kalendarz policjantów jest zaznajomienie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa podczas wakacji. Dzisiaj policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 3 w Łęcznej oraz Gimnazjum Nr 1 w Łęcznej.

Spotkanie dla przedszkolaków rozpoczęło się od pokazu tresury psa policyjnego. Swoje umiejętności przed dziećmi prezentował pies patrolowo – tropiący. Przewodnik psa opowiadał o swojej pracy, podkreślał jak należy traktować zwierzęta, jak wobec niech się zachowywać, jakie przyjmować pozycje gdy zaatakuje pies. Prezentacja czworonoga zrobiła na dzieciach niesamowite wrażenie. Dzieciom wskazywano jak należy się zachować gdy zaczepi obca osoba, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, przypomniane zostały numery telefonów alarmowych. Na zakończenie spotkania dzieci mogły wsiąść za kierownice policyjnego radiowozu.

Z kolei z gimnazjalistami policjantka rozmawiała na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Przestrzegała młodych ludzi przed zachowaniami niezgodnymi z prawem. Przypominała o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu. Policjanci wskazali uczniom korzyści jak i zagrożenia płynące z użytkowania komputera i Internetu. Apelowała o bezpieczne zachowania podczas letniego wypoczynku.

 

M.K.

Powrót na górę strony