Aktualności

Kraśnik: Policjanci na „Bicykliadzie”

Data publikacji 09.06.2015

Rajd rowerowy „Bicykliada” odbył się wczoraj, po raz drugi na terenie powiatu kraśnickiego. Spotkali się na nim miłośnicy turystyki rowerowej. Uczestników na trasie przejazdu zabezpieczali policjanci z KPP w Kraśniku. W rajdzie uczestniczyli również jako reprezentacja policjanci, pracownicy cywilni oraz emeryci kraśnickiej komendy. W trakcie przygotowań do rajdu prowadzone było znakowanie rowerów, oraz przeprowadzony został konkurs dla dzieci ze znajomości elementów zapewniających bezpieczna jazdę rowerem.

       Wczoraj w Dzierzkowicach odbył rajd rowerowy pod nazwą „Bicykliada”. Była to już druga edycja tego popularyzującego jazdę i wypoczynek na rowerze rajdu. Policjanci z KPP w Kraśniku zabezpieczali przejazd rowerzystów jak również uczestniczyli w rajdzie. W przejeździe wzięli udział pracownicy komendy oraz emeryci policyjni tworząc wspólną 7 osobową reprezentację.  W tym roku na trasy rajdu dostosowane długością do swoich możliwości wyruszyło 116 uczestników. Wszyscy dojechali do mety w dobrych humorach.

       W trakcie przygotowań do startu policjanci z Kraśnika przeprowadzili znakowanie rowerów oraz przygotowany dla najmłodszych konkurs z nagrodami, które na zakończenie imprezy wręczył aktywnie uczestniczący w rajdzie p.o. Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kraśniku podinsp. Artur Dybiński.

       Podobnie jak w ubiegłym roku także i w tym impreza miała nie tylko turystyczno-rekreacyjny, ale także charytatywny wymiar.

- Tym razem podczas Bicykliady odbył się finał akcji "Jedziemy dla Amelki". Zbierane były w jej ramach pieniądze na rehabilitację dziewczynki z niepełnosprawnością. Udało się zebrać na ten cel prawie 2 tys. zł. Patronat nad zbiórką sprawował starosta Andrzej Maj.

J.M.

Powrót na górę strony