Aktualności

Lubartów: Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Ostrowie Lubelskim

Data publikacji 01.06.2015

W ramach programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty" wpisanego do rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej", w poniedziałek 1 czerwca 2015 roku, odbył się Ogólnopolski Głos Profilaktyki. Inicjatywa zawitała również do Powiatu Lubartowskiego, a dokładniej już po raz trzeci do Ostrowa Lubelskiego.

W poniedziałek rano Parku Miejskim w Ostrowie Lubelskim spotkali się wszyscy, którym nieobojętne jest przeciwdziałanie zjawiskom patologii społecznej. W szeregu występów artystycznych prezentowali się przedstawiciele szkół z terenu Gminy Ostrów Lubelski. Ponadto uczestnicy spotkania brali udział w różnego rodzaju warsztatach i pokazach: robienia figur zwierząt z balonów, nauki chodzenia po linie, łowieniu ryb. Nie zabrakło także konkursów z nagrodami zorganizowanych przez lubartowskich policjantów oraz znakowania roweru, zdejmowania odcisków palców czy też prezentacji policyjnego radiowozu i motocykli. Duże zainteresowanie wzbudziła tresura psów. Jednak największą atrakcją było 6 ogromnych dmuchańców na których najmłodsi zjeżdżali, skakali oraz sprawdzali swoją sprawność. Po tak intensywnych zabawach przyszedł czas na posiłek – każdy skosztował pysznej kiełbaski z grilla. Odbył się także pokaz ratownictwa drogowego, gdzie można było zobaczyć jak przy użyciu nożyc hydraulicznych rozcina się pojazd, aby uwolnić poszkodowanego z rozbitego pojazdu.

Spotkanie zakończyło się niezwykłym happeningiem. Barwny korowód ponad 500 osób - dzieci, młodzieży i dorosłych przeszedł ulicami miasta głosząc hasła nawołujące do życia bez uzależnień. Następnie odczytana została odezwa społeczności PaT oraz zainicjowany społeczny zryw „Wolne Serca”. Punktualnie o 14.00 przez 60 sekund wszyscy uczestnicy spotkania łącznie z Komendantem Powiatowym Policji w Lubartowie, mł. insp. Markiem Wroną wybijali na piersi rytm bicia serca.

G.P.

 

Powrót na górę strony