Aktualności

Puławy: Miał jechać z dziećmi na wycieczkę.

Data publikacji 30.05.2015

Blisko 0,9 promila alkoholu w organizmie miał 61-letnikierowca autokaru, który chciał wczoraj wyruszyć na wycieczkę z dzieciakami. Kierowca podjechał pod punkt kontroli pojazdu. Policjanci zatrzymali 61-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka kara grzywny.

Wczoraj przed godz. 9: 00 policjanci z puławskiej drogówki skontrolowali autokar wycieczkowy i jego kierowcę, który miał przewieść dzieci z podstawówki na wycieczkę. Kontrola odbyła się w umówionym punkcie na ul. Słowackiego. Zarówno stan techniczny pojazdu jak i posiadane dokumenty nie wzbudzały u funkcjonariuszy zastrzeżeń. Jednak wycieczka o wyznaczonej godzinie nie odjechała. Powodem okazał się stan kierowcy Setry. 61-letni mieszkaniec gm. Puławy był w nietrzeźwy. Alkotest wskazał u niego 0,9 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Teraz 61-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka kara grzywny.

Przypominamy wszystkim rodzicom i opiekunom, że każdy zorganizowany wyjazd można zgłosić dzwoniąc na numer 997. Przeprowadzona przez policjantów kontrola może zapobiec tragedii. Jednocześnie prosimy, aby informacje o planowanych wycieczkach zgłaszane były przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem.

MK

Powrót na górę strony