Aktualności

Ryki: Czujni policjanci zatrzymali poszukiwanego 29-latka.

Data publikacji 29.05.2015

Policjanci dęblińskiego komisariatu zatrzymali poszukiwanego listem gończym 29-latka. Mężczyzna ma do odbycia karę pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwa. Podał dane innej osoby oraz przerobił dokument tożsamości. Poszukiwany zatrzymany został na jednym z dęblińskich osiedli. Był pod wpływem alkoholu.

Wczoraj po godz. 21.00   policjanci  z dęblińskiego komisariatu patrolowali ulice miasta. Na jednym z osiedli ich uwagę przykuł nieznany mężczyzna, który wyraźnie znajdował się pod wpływem alkoholu. Policjanci wylegitymowali przechodnia, który podał swoje dane a na ich potwierdzenie okazał  książeczkę wojskową. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Z podanych danych  wynikało, że jest mieszkańcem woj. mazowieckiego.  

Czujni policjanci z Dęblina podejrzewali, że mężczyzna może ich wprowadzać w błąd. Zdjęcie              w dokumencie było wklejone. Po dodatkowym dokładnym sprawdzeniu mężczyzna okazał się,  29-latkiem z województwa mazowieckiego, podającym się za swojego brata. Jego celem  było uniknięcie zatrzymania. Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości ponad  rok.   Poszukiwany był przez sąd  trzema listami gończymi   za popełnione      w przeszłości przestępstwa.

Mężczyzna trzeźwieje w policyjnym areszcie. Usłyszy zarzuty przerobienia dokumentu a następnie zgodnie z decyzją sądu trafi do zakładu karnego.

JW

Powrót na górę strony