Lublin: Pijana matka z dwójką małych dzieci wjechała do rowu. - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Pijana matka z dwójką małych dzieci wjechała do rowu.

Data publikacji 27.05.2015

Policjanci zatrzymali 28-letnią mieszkankę Lublina, która przewoziła samochodem dwoje małych dzieci, mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Swoją podróż zakończyła w przydrożnym rowie. 28-latka straciła już uprawnienia do kierowania pojazdami. Niebawem usłyszy zarzuty. Może jej grozić do 2 lat więzienia oraz dotkliwa kara finansowa w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło wczoraj późnym wieczorem w miejscowości Dys. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie otrzymali informację o kierującej volkswagenem, która miała wjechać na skrzyżowaniu do przydrożnego rowu.

Na miejscu okazało się, że samochodem kierowała 28-letnia mieszkanka Lublina. Kobieta przewoziła w pojeździe dwoje małych dzieci w wieku 6 i 18 miesięcy, które zostały zabrane do szpitala na obserwację. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującej samochodem. Wynik badania pokazał, że 28-latka w organizmie miała blisko 1,5 promila alkoholu. Kobieta już straciła prawo jazdy. Niebawem usłyszy zarzuty w tej sprawie.

Zgodnie z nowymi przepisami kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat a także wysoka grzywna w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

KG