Zamość: Pijanego sprawcę kolizji wytropił Wadrun - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Pijanego sprawcę kolizji wytropił Wadrun

Data publikacji 25.05.2015

Do policyjnego aresztu trafił 27-letni mieszkaniec Zamościa. Mężczyzna podejrzewany jest o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, uszkodzenie znaku drogowego i ucieczkę z miejsca. O zdarzeniu poinformował policję świadek. Użyty na miejscu pies tropiący Wadrun podjął trop i doprowadził do 27-latka. Przeprowadzone badanie pokazało w organizmie mężczyzny ponad 2 promile alkoholu. Dziś 27-latek zostanie przesłuchany. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu dyżurny zamojskiej komendy powiadomiony został o dziwnych manewrach wykonywanych przez kierowcę osobowego citroena pod sklepami przy ul. Peowiaków. Mundurowi, którzy przybyli na miejsce, zastali zaparkowany na tyłach pawilonu niezabezpieczony samochód, o którym informował świadek. Pojazd posiadał uszkodzenia. Pochodzący zaś z  citroena zderzak leżał na parkingu.

Jak ustalili policjanci, kierowca tego pojazdu manewrując na parkingu wjechał w znak drogowy, a następnie porzucił pojazd i uciekł z miejsca. Obserwujący zajście świadek podzielił się z policjantami swoimi spostrzeżeniami co do rysopisu kierowcy. Chwilę później  kierowca citroena był już w rękach policjantów. Doprowadził do niego trop podjęty przez policyjnego psa. Jak się okazało, Wadrun miał nosa. Mężczyzna zatrzymany został w okolicach "baraków" na ul. Peowiaków. Na widok policyjnego owczarka próbował podjąć ucieczkę. Pod zarzutem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości 27-latek trafił do policyjnego aresztu. W organizmie miał ponad dwa promile alkoholu.

Dziś zostanie przesłuchany. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozić może kara  do 2 lat pozbawienia wolności.

J.K.