Puławy: Nieuczciwa opiekunka - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Puławy: Nieuczciwa opiekunka

Data publikacji 25.05.2015

Puławscy policjanci zatrzymali 38 letnią opiekunkę do dzieci, która okradała swoich pracodawców. W ciągu minionego tygodnia kobieta skradła m.in. aparat fotograficzny i biżuterię. Nieuczciwa opiekunka już usłyszała zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Zanim powierzymy komuś pod opiekę swoje dzieci i mieszkanie sprawdźmy jej referencje.

W minioną sobotę puławscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży, do której doszło w jednym z mieszkań.  Ze zgłoszenia wynikało, że skradziona została biżuteria,  aparat fotograficzny i karty podarunkowe. Pokrzywdzeni wycenili straty na 1.2 tys. złotych.

Policjanci sprawdzając, kto mógł skraść przedmioty, nabrali podejrzeń wobec 38-letniej kobiety, która w tym mieszkaniu zajmowała się opieką nad dziećmi. W trakcie przeszukania jej mieszkania kryminalni znaleźli skradziony aparat oraz ustalili, że biżuteria została oddana do sprzedaży w lombardzie. Nieuczciwa opiekunka trafiła do policyjnego aresztu. Już usłyszała zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zanim powierzymy jakiejś osobie pod opiekę swoje dzieci i mieszkanie, najpierw sprawdźmy jej referencje.

 

MK