Włodawa: Nieodpowiedzialni kierowcy. - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Włodawa: Nieodpowiedzialni kierowcy.

Data publikacji 24.05.2015

Do trzech groźnie wyglądających zdarzeń drogowych doszło minionej doby w pow. włodawskim. 19-latek kierując mazdą stracił panowanie nad autem i zjechał do rowu. Utrata panowania nad samochodem i wjechanie do rowu to także skutek jazdy 29-letniego kierowcy bmw, kóry prowadził auto z 3 promilami i sądowym zakazem. Jego również pijany pasażer na skutek wypadku wypadł z pojazdu. Na szczęście zakończyło się na złamaniu kończyny. Z kolei uszkodzeniem kiosku i przydrożnego drzewa zakończyła się jazda i kręcenie „bączków” kierowcy, który po tym wszystkim odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci apelują o ostrożną jazdę.

Dzisiejszej nocy około godz. 3.00 włodawscy policjanci zostali powiadomieni o znajdującej się w rowie w Stawkach osobowej mazdzie. Na miejscu policjanci zastali trójkę mieszkańców Włodawy, w wieku 19 - 26 lat. Ci oświadczyli, że przed ich samochód wybiegł lis i to było powodem utraty panownaia kierowcy nad samochodem. Mazdą jak ustalili policjanci, kierował 19-letni mieszkaniec Włodawy. Mężczyzna był trzeźwy. 19-latek prawo jazdy posiadał od roku.Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W miejscu, gdzie doszło do kolizji obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Kierowca odpowie za spowodowanie kolizji przed sądem.

Również dzisiejszej nocy, około północy na trasie K-82 między Wytycznem a Dominiczynem kierujący BMW 29-latek zjechał do przydrożnego rowu. Jego 24-letni pasażer wskutek wypadku wypadł z auta. Mężczyzna znajdował się okolo 15 metrów od pojazdu. Na szczęście skończyło się tylko złamaniem kończyny. 24-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Z kolei blisko 3 promile – wskazał wynik  badania stanu trzeźwości u kierowcy bmw. Jak się okazało, 29-latek ma też 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wkrótce mężczyzna odpowie ponownie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także naruszenie zakazu sądowego i spowodowanie wypadku drogowego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w piątek przed północą przy al. Piłsudskiego we Włodawie. Nieustalony do tej chwili kierowca kręcąc tzw. "bączki" na drodze stracił panowanie nad samochodem, uderzył w drzewo, a następnie w kiosk spożywczy i odjechał z miejsca zdarzenia. Właściciele oszacowali straty powstałe w budynku na kwotę 15 tys. złotych. Osoby posiadające wiedzę w tej sprawie proszone są o kontakt z policją – tel. 997, 82 5727290 lub bezpośrednio z Wydziałem Kryminalnym KPP we Włodawie – tel. 82 5727 223 lub 82 5727 242.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę.

B.Sz.