Łuków : Policjanci zatrzymali sprawcę wypadku drogowego. - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łuków : Policjanci zatrzymali sprawcę wypadku drogowego.

Data publikacji 23.05.2015

Łukowscy policjanci przedstawili zarzuty sprawcy wypadku drogowego, do którego doszło w czwartek w miejscowości Wagram. Kierujący volkswagenem 30-latek po zderzeniu się z peugeotem nie udzielił pomocy pokrzywdzonej kobiecie i uciekł z miejsca zdarzenia. Mundurowi ustalili, że w chwili zaistnienia wypadku mężczyzna na swoim telefonie komórkowym pisał sms-a.

Łukowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło w miniony czwartek w miejscowości Wagram. Pierwsze ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że kierujący samochodem marki Volkswagen Golf 30-letni mieszkaniec gminy Łuków, na łuku drogowym, zjechał na przeciwny pas jezdni i zderzył się z jadącym prawidłowo samochodem marki Peugeot. Autem kierowała 25-latka z gminy Łuków. Mężczyzna nie interesując się losem kobiety uciekł z miejsca wypadku. Kobieta z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Policjanci którzy wykonywali oględziny volkswagena, w aucie znaleźli telefon komórkowy sprawcy wypadku. Na wyświetlaczu tego telefonu widoczny był niedokończony sms, który w chwili wypadku pisany był przez 30-latka. Ponadto policjanci ustalili, że kierujący golfem nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Dzisiaj mężczyzna zgłosił się do komendy i usłyszał zarzuty za spowodowanie wypadku drogowego, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nieudzielenie pomocy pokrzywdzonej kobiecie. 30-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów. Ucieczkę z miejsca wypadku tłumaczył obawą konsekwencji za brak prawa jazdy. Teraz grozi mu kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Policjanci wystąpią do Prokuratury w Łukowie z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanego 30-latka.

 

MJ.