Aktualności

Lublin: 57-latek odpowie za przestępstwa skarbowe.

Data publikacji 22.05.2015

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie ujawnili i zabezpieczyli ponad 1100 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy i ponad 50 litrów nielegalnego alkoholu. Uszczuplenie podatku akcyzowego na rzecz Skarbu Państwa to ponad 18 tys. złotych. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym 57-letnimu mężczyźni grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj policjanci w Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie zatrzymali 57-letniego mieszkańca Lublina. Z informacji jakie posiadali, wynikało, że może on wprowadzać do obrotu bezakcyzowe towary. Jak się okazało ustalenia były trafne. Policjanci odnaleźli blisko 1300 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy, a także ponad 50 litrów nielegalnego alkoholu. Bezakcyzowy towar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy, a jego 57-letni właściciel trafił na komendę.

Policjanci przedstawili mu zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Jak wstępnie wyliczono kwota uszczuplenia podatku akcyzowego, na rzecz Skarbu Państwa wynosi ponad 18 000 złotych. Policjanci ustalają teraz źródło pochodzenia nielegalnego towaru. 

Kontrabanda ulegnie przepadkowi, natomiast 57-latek odpowie za swoje czyny przed sądem. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym grozi mu wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 2.

KG

Powrót na górę strony