Lublin: Nieodpowiedzialna opieka. - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Nieodpowiedzialna opieka.

Data publikacji 21.05.2015

Do policyjnego aresztu trafiła 26-letnia mieszkanka Lublina. Pijana kobieta sprawowała opiekę nad trójką swoich dzieci. Przeprowadzone badanie wykazało, że kobieta miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Dwójka starszych dzieci w wieku 3 i 5 lat oraz 1,5 miesięczna dziewczynka trafiły pod opiekę babci. Po wytrzeźwieniu kobieta usłyszy zarzuty. Za narażenie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu grozić jej może do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj kilka minut po godz. 15: 00 policjanci z I KP w Lublinie udali się na interwencję do jednego z mieszkań przy ul. Cichej. Z telefonicznego zgłoszenia, które przyjął oficer dyżurny wynikało, że nietrzeźwa kobieta ma pod opieką trójkę swoich dzieci. Pod wskazanym adres policjanci zastali pracownika socjalnego oraz matkę nietrzeźwej kobiety. 26 latka poddana została badaniu na zawartość alkoholu. Jak się okazało miała w organizmie blisko 2 promile.

W domu było także dwoje starszych dzieci w wieku 5 i 3 lat oraz 1,5 miesięczna dziewczynka. Funkcjonariusze nie byli w stanie nawiązać kontaktu z matką dzieci.  Nieodpowiedzialna 26 latka przewieziona została do policyjnego aresztu. Dzieci oddane zostały pod opiekę babci. Jak się okazało dwa dni wcześniej kobieta również zatrzymywana była przez Policję. Wówczas miała w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu kobieta usłyszy zarzuty dotyczące narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężki uszczerbek na zdrowiu. Grozić jej może do 5 lat pozbawienia wolności. Materiały będą przesłane do sądu ds. Rodziny i Nieletnich.

Policja apeluje o rozwagę i przypomina. Alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Traci się wówczas zdolność koncentracji, poczucie rzeczywistości zdecydowanie wydłużą się zdolność reakcji. Osoby upojone alkoholem często zapominają o obowiązku opieki nad dziećmi, które wymagają ciągłej kontroli. Nietrzeźwi rodzice narażają swoje dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi kara do 5 lat więzienia.

R.L.R.