Tomaszów Lub: Zabezpieczona kontrabanda. - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Tomaszów Lub: Zabezpieczona kontrabanda.

Data publikacji 21.05.2015

Prawie 2,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli wczoraj tomaszowscy policjanci. 31-letni właściciel kontrabandy odpowie za przestępstwo skarbowe, za które grozi wysoka grzywna i przepadek zabezpieczonych przedmiotów.

Do zdarzenia doszło wczoraj w samo południe. Tomaszowscy funkcjonariusze zajmujący się m. in. przestępczością gospodarczą na parkingu zauważyli mężczyznę, który pakował coś do bagażnika swojego samochodu. Gdy pojechali bliżej okazało się, że są to papierosy. W trakcie przeszukania pojazdu ujawnili blisko 2,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.  Z wyjaśnień właściciela kontrabandy wynikało, że skupował on papierosy od nieznanych osób w miejscowości Hrebenne i po zgromadzeniu większej ilości, zamierzał odsprzedać je z zyskiem. Wartość uszczuplenia należności podatkowych na szkodę Skarbu Państwa wyniosła w tym przypadku prawie 40 tysięcy złotych.

Nielegalny towar został skonfiskowany. Jego właściciel odpowie za popełnienie przestępstwa skarbowego, które zagrożone jest karą wysokiej grzywny oraz przepadkiem dowodów rzeczowych.

AG