Aktualności

Łęczna: Smok Mądragon daje radę

Data publikacji 20.05.2015

,,Smok Mądragon daje radę”- to tytuł projektu profilaktycznego, który dziś zrealizowany został dla uczniów Zespołu Szkół w Puchaczowie. Poprzez wesołe zabawy, gry i naukę piosenek, dzieci z klasy pierwszej zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa.

Dzisiaj policjantka z Wydziału Prewencji łęczyńskiej komendy odwiedziła uczniów  Zespołu Szkół w Puchaczowie. Placówka ta została wytypowana do udziału w przedsięwzięciu ,,Smok Mądragon daje radę”.  Projekt adresowany jest do dzieci w wieku 6 – 9 lat został przygotowany w konwencji bajkowo – fantastycznej. Skonstruowany jest w ten sposób, aby poprzez wesołe zabawy, gry i naukę piosenek stworzyć klimat, w którym dzieci bez lęku i stresu zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa.

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Laboratorium Troski. Projekt został objęty patronatem honorowym przez Ministra Spraw Wewnętrznych, Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Celem dzisiejszego spotkania było uzmysłowienie uczniom znaczenia asertywności w bezpiecznym rozwoju, kształtowanie postaw asertywnych u dzieci, kształtowanie wyobraźni dotyczącej zagrożeń ze strony osób trzecich.

Policjantka  przypominała  dzieciakom zasady zachowania podczas kontaktu z nieznajomym. Opowiadała, jak trzeba się zachować,  gdy są zaczepiane, nagabywane w osobistym kontakcie, przez telefon czy przez Internet. Ponadto wskazywała jakich informacji nie wolno udzielać obcym i w jaki sposób odmawiać udzielanie informacji.

M.K.

 

Powrót na górę strony