Aktualności

Kraśnik: Tragiczny wypadek na 19.

Data publikacji 19.05.2015

23 letni kierowca busa zmarł w szpitalu po zderzeniu z busem jadącym z przeciwnego kierunku. Dwie osoby jadące drugim samochodem odniosły obrażenia. Policjanci ustalają okoliczności wypadku. Pasy kierującego, który zmarł były zapięte na siedzeniu.

Do wypadku doszło wczoraj, na drodze nr 19 pomiędzy miejscowościami Pułankowice i Kraśnik.  Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Fiatem Ducato 23 letni mieszkaniec woj. podkarpackiego z nieznanych przyczyn zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się prawidłowo jadącym dostawczym busem. Trzy osoby z miejsca zdarzenia zostały zabrane do szpitala. Niestety kierowca ducato zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Dwie osoby, kierowca i pasażer drugiego busa odnieśli obrażenia i pozostali w szpitalu, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak się okazuje, pasy bezpieczeństwa kierowcy ducato były zapięte na fotelu.  Policjanci w samochodzie odnaleźli mandat karny wystawiony w tym samym dniu przez policjantów WRD na terenie Janowa Lubelskiego. Mandat otrzymał za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 34 km/h.

Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia.

J.M.

Powrót na górę strony