Aktualności

Kraśnik: Rozbójnik w potrzasku

Data publikacji 18.05.2015

Kraśnik: Policjanci zatrzymali 40-latka, który napadł na starszego od siebie mężczyznę. Sprawca groźbą zmusił poszkodowanego do wydania telefonu, latarki, papierosów i pieniędzy. Mundurowi odzyskali część zrabowanych przedmiotów. Za rozbój 40-latkowi grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Z zawiadomienia złożonego przez 61-latka wynika, że do napadu doszło ok. 1.00 w nocy w dzielnicy fabrycznej Kraśnika.  Przestępca, grożąc pobiciem zmusił go do oddania telefonu komórkowego wraz ładowarką, latarki, pieniędzy i papierosów. W sumie mężczyzna stracił ok. 150 zł.

Sprawca po odebraniu rzeczy oddalił się. Według przekazanego przez 61-latka rysopisu napastnika, funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania. Sprawcą rozboju okazał się 40 letni mieszkaniec Kraśnika. Został zatrzymany w momencie, gdy rano opuszczał swoje mieszkanie. Policjanci odnaleźli zrabowane przedmioty. Zabrane papierosy jednak już wypalił, a część gotówki wydał. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za rozbój grozi mu do 12 lat pobawienia wolności.

M.J.

Powrót na górę strony