Aktualności

Ryki: Policjanci w Szkole Podstawowej w Swatach

Data publikacji 14.05.2015

Dzisiaj policjanci z ryckiej komendy spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Swatach. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz najbliższym otoczeniu w ramach edukacyjnego projektu profilaktycznego „ Smok Mądragon Daje Radę”. Dzieci słuchały i zadawały pytania. Doskonale znały również odpowiedzi dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Dzisiaj policjanci z ryckiej prewencji oraz Referatu Ruchu Drogowego KPP   w Rykach odwiedzili  dzieci ze Szkoły Podstawowej w Swatach. Na policjantów  z niecierpliwością czekały dzieci klas 1-3 uczestniczące w edukacyjnym projekcie profilaktycznym „ Smok Mądragon Daje Radę”. Projekt ten realizowany jest w szkołach podstawowych w klasach I-III i obejmuje tematykę bezpieczeństwa dzieci w szkole, domu, na drodze oraz podczas zabawy. W projekcie nie mogło zabraknąć przedstawicieli ryckiej komendy, którzy troszczą się o bezpieczeństwo młodych ludzi. Celem spotkania było oswojenie ich z obecnością policjanta, bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz kształtowanie postaw asertywnych. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się pieszych w ruchu drogowym, znakami drogowymi. Policjanci uświadamiali także dlaczego noszenie elementów odblaskowych chroni przed niebezpieczeństwem na drodze. W drugiej części młodzi ludzie dowiedzieli się jak odmawiać obcym, prosić   o pomoc oraz jak zachować się w kontakcie z psem.

Dzieci słuchały i zadawały pytania. Doskonale znały również odpowiedzi dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa. Wiedziały jak bezpiecznie dotrzeć i wrócić ze szkoły poruszając się pieszo oraz na rowerze.  Na zakończenie uczniowie otrzymali elementy odblaskowe.

J.W.

 

Powrót na górę strony