Aktualności

Ryki: „Uwaga, kieszonkowcy!”- policyjna akcja na targowisku

Data publikacji 15.05.2015

„Uwaga, kieszonkowcy!” – pod takim hasłem policjanci z ryckiej komendy prowadzili wczoraj akcję informacyjną na miejscowym targowisku. Wręczali ulotki oraz wskazywali, jak postępować, by nie zostać okradzionym. Do kradzieży kieszonkowych dochodzi szczególnie na terenie targowisk oraz sklepów. Łupem kieszonkowców padaja portfele, pieniądze i dokumenty. Pamiętajmy, że każdy może paść ofiarą złodziei kieszonkowych, są jednak sposoby, żeby się przed nimi ustrzec.

Tłum sprzedawców i kupujących na cotygodniowych targowiskach  przyciąga również złodziei. Kieszonkowcy wykorzystują chwilową nieuwagę, roztargnienie  i pozbawiają zafrapowanych zakupami klientów portfeli, pieniędzy i innych cennych przedmiotów. Na terenie powiatu ryckiego podczas sprawunków kilka osób  padło ofiarą kieszonkowców. Chwila nieuwagi zakończyła się utratą portfeli z dokumentami i pieniędzmi. Kradzieże  miały miejsce w czasie zakupów, także  w sieciach handlowych. Wczoraj  policjanci z ryckiej komendy na targowisku miejskim prowadzili akcję informacyjną „Uwaga kieszonkowcy”. Wręczali ulotki oraz wskazywali jak postępować, aby nie zostać okradzionym. Przekazywane informację przyjmowane zostały z dużym zainteresowaniem.


Policjanci apelują  o rozwagę. Nie kuśmy losu swym nieostrożnym i nieodpowiedzialnym postępowaniem. Bądźmy przewidujący  i pamiętajmy, że kradzież z torebek nie przedstawia większej trudności dla złodzieja, dlatego dokonując zakupów zawsze uważajmy na portfel, torebkę i siatki.  Starajmy się je mieć zamknięte, możliwie blisko ciała, najlepiej w zasięgu wzroku. Zwracajmy uwagę na tzw. "sztuczny tłok"- w trakcie takich "przepychanek" najczęściej dochodzi do kradzieży kieszonkowych. Wychodząc z domu zastanówmy się, czy koniecznie musimy zabierać ze sobą wszystkie ważne dokumenty, klucze, więcej gotówki niż rzeczywiście potrzebujemy. Pamiętajmy, że im więcej posiadamy przy sobie, tym więcej możemy stracić. Robiąc zakupy pamiętajmy również o tym, że złodziej nie wybierze na swoją ofiarę osoby, która bacznie zwraca uwagę na to, co się wokół niej dzieje. WIDZISZ KRADZIEŻ DZWOŃ na numer:  112 LUB 997.

J.W

Powrót na górę strony