Biała Podl: Długa lista zarzutów dla 27-latka. - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biała Podl: Długa lista zarzutów dla 27-latka.

Data publikacji 14.05.2015

Policjanci zatrzymali współsprawcę zaistniałych na początku maja czterech włamań do samochodów i jednej kradzieży rozbójniczej. 27-latek odpowie także za kradzieże i włamania, do których doszło w ostatnich tygodniach na terenie jednej z bialskich uczelni. Za każdym razem mężczyzna kradł przedmioty pozostawione przez studentów w szatniach.

W poniedziałek policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 27-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania, który jest współsprawcą zaistniałych na początku maja czterech włamań do samochodów oraz kradzieży rozbójniczej. Jego 20-letni kompan został zatrzymany kilka dni wcześniej i przebywa obecnie w areszcie śledczym

Jak ustalili mundurowi, 27-latek, tym razem już na własna rękę, czterokrotnie kradł pozostawione w szatniach jednej z bialskich uczelni przedmioty. Jego łupem padały pozostawione bez nadzoru plecaki, ubrania, pieniądze, dokumenty i inne przedmioty o łącznej wartości ok. 2 500 zł. W jednym przypadku jego czyn został zakwalifikowany, jako włamanie, ponieważ chcąc się dostać do zamkniętej szatni wyłamał zamek w drzwiach. 

Wczoraj Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Prokuratury Rejonowej zastosował wobec zatrzymanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Zarzucanych czynów mężczyzna dopuścił się w warunkach recydywy.