Aktualności

Ryki: Odpowiedzą za włamania.

Data publikacji 14.05.2015

Kryminalni z Dęblina oraz Ryk ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do budynków gospodarczych. Poszkodowani właściciele łącznie oszacowali straty na blisko 9 tys. zł. 32-latek oraz jego 33-letni kompan za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za kradzież z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzeń doszło w kwietniu br. na terenie gminy Stężyca w powiecie ryckim. Nieznany wtedy sprawca urywał kłódki oraz uszkadzał budynki gospodarcze po czym dostawał się do wewnątrz.  Z pomieszczeń kradł wszystko co wpadło mu w ręce. Oprócz felg, agregatu oraz elektronarzędzi nie pogardził także starym motocyklem. Pokrzywdzeni oszacowali  straty na kwotę blisko 9 tys. złotych.

Kryminalni z Dęblina oraz Ryk zajęli się sprawą. W wyniku podjętych czynności ustalili i  zatrzymali sprawców. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 32 i  33 lat, pochodzący w województwa mazowieckiego. Włamywacze trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Policjanci odzyskali także część skradzionych przedmiotów.

Mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed teraz przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

JW

Powrót na górę strony