Aktualności

Biłgoraj: Dozór dla 29-letniego nożownika.

Data publikacji 09.05.2015

W ręce policjantów wpadł 29-letni mieszkaniec Obsza, który kilkakrotnie ugodził nożem 45-letniego wuja. Zadając mu ciosy niebezpiecznym narzędziem, groził że go zabije. 29-latek był pijany, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policja skierowała wniosek o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania w związku z usiłowaniem zabójstwa. Przestępstwo to zagrożone jest surową karą pozbawienia wolności od 8 do 25 lat.

Wczoraj Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji wobec 29-letniego nożownika. Mężczyzna próbował bez pozwolenia wedrzeć się do mieszkania pokrzywdzonego. Kiedy pomimo sprzeciwu domowników  znalazł się wewnątrz, pomiędzy 29-latkiem a jego 45-letnim wujem doszło do kłótni, podczas której 29-latek ugodził kilkakrotnie scyzorykiem mężczyznę m.in. w okolice klatki piersiowej. Zadając mu ciosy nożem, napastnik odgrażał się, że go zabije.  Widząc zajście żona pokrzywdzonego próbowała odciągnąć agresywnego 29-latka, który po chwili oddalił się z mieszkania. 

Na miejscu szybko pojawili się policjanci, którzy niezwłocznie udzielili pomocy medycznej pokrzywdzonemu, zakładając opatrunki uciskowe na rany kłute, chwilę po tym karetka pogotowia zabrała 45-letniego mężczyznę do szpitala. Po kilkunastu minutach funkcjonariusze zatrzymali nożownika w pobliskiej miejscowości.  W chwili zatrzymania w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratury. Jak ustalili policjanci powodem zajścia mogły być trwające nieporozumienia rodzinne. 

W związku z usiłowaniem zabójstwa policja skierowała wniosek o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 

 

M.W


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 504.75 KB)

Powrót na górę strony