Aktualności

Ryki: Turniej BRD w Rykach.

Data publikacji 09.05.2015

Pierwszy etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym mamy za sobą. O zwycięstwo rywalizowały szkoły z powiatu ryckiego. W tegorocznym konkursie laur zwycięstwa wywalczyło sobie Gimnazjum oraz Szkoła Podstawowa w Stężycy. Gratulujemy! Przed nami kolejne zmagania uczniów w etapie wojewódzkim.

Wyłonieni zostali pierwsi finaliści, którzy będą reprezentować nasz powiat na etapie wojewódzkim Turnieju BRD. Do rywalizacji na szczeblu powiatowym przystąpiła młodzież z gimnazjów oraz szkół podstawowych, która jak co roku miała za zadanie wykazać się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego. Konkurs odbył się na terenie Zespołu Szkół przy ul. Królewskiej 2a w Stężycy. Pod okiem policjantów referatu ruchu drogowego uczniowie rozwiązywali testy z wiedzy na temat znajomości przepisów drogowych, następnie pokonywali tor przeszkód i pokazywali sprawną jazdę po Miasteczku Ruchu Drogowego.

Dla uczestników przewidziano również test sprawdzający ich zakres umiejętności z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Z konkurencjami zmagały się drużyny każdej ze szkół.

Najlepszą w testach teoretycznych i sprawnościowych, w kategorii Gimnazjów oraz Szkół Podstawowych okazały się drużyny z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Stężycy. Wszyscy uczestnicy otrzymali puchary i upominki, a zwycięzcy już niebawem będą reprezentować powiat rycki w turnieju na szczeblu wojewódzkim.

J.W

Powrót na górę strony